Offering you a complete choice of products which include barcode label stickers, plain barcode sticker, thermal barcode stickers, printed barcode sticker and plain barcode sticker roll.
₹ 0.08 / Piece Get Latest Price
| Material | White Polyester |
| Adhesive Type | Self Adhesive |
| Color | White |
| Packaging Type | Roll |
| Usage/Application | Garments |
| Design Type | Plain |
| GSM | 60 GSM |
| Is It Customized | Customized |
| Surface Finish | Standard |
| Length | 21 m |
Minimum order quantity: 50000 Piece
₹ 0.05 / Piece Get Latest Price
| Size | 100 x 150 mm |
| Material | Paper |
| Packaging Type | Roll |
| Color | White |
| Printing | Plain |
| Thickness | 0.6 mm |
| Usage/Application | Barcode Printing |
| Brand | Imaging Care |
Minimum order quantity: 1000000 Piece
₹ 0.08 / Piece Get Latest Price
| Printing | Thermal Printing |
| Design | Plain |
| Color | White |
| Packaging Type | Roll |
| Material | Non Topcoated and Topcoated Thermal Paper |
| Thickness | 70 GSM |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50000 Piece
₹ 0.91 / Piece Get Latest Price
| Material | Paper |
| Size | 2x1 Inch |
| Packaging Type | Roll |
| Surface Finish | Matte, Glossy |
| Thickness | 0.5 mm |
| Usage/Application | Barcode Printing |
| Is It Reusable | Non Reusable |
| Is It Waterproof | Waterproof |
| Brand | Imaging Care |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | White |
| Printing | Black |
Minimum order quantity: 100000 Piece
₹ 0.05 / Piece Get Latest Price
| Size | 25x50mm |
| Material | Paper |
| Usage/Application | Industrial |
| Packaging Type | Roll |
| Color | White |
| Is It Waterproof | Waterproof |
| Adhesive | Yes |
Siddharth Parekh (CEO)
Imaging Care
Ground Floor, Krishna House Plot No.46 Survey No 66, Krishna House, Village Valiv Fatta Vasai East, Vasai East, Vasai Virar
Vasai - 401208, Palghar, Maharashtra, India