Providing you the best range of printed barcode label roll, printed bopp label, pre printed labels and printed paper tags with effective & timely delivery.
₹ 0.80 / Piece Get Latest Price
| Packaging Type | Roll |
| Usage/Application | Cricket Bat |
| Shape | Rectangular |
| Color | White |
| Printing Type | Acrylic Ink Printing |
| Printing Process | Rotary |
| Cutting Size | Flexible Die |
| Product Type | Barcode Lables |
| Is It Customized | Customized |
Minimum order quantity: 500000 Piece
₹ 0.60 / Piece Get Latest Price
| Packaging Type | Roll |
| Brand | Imaging Care |
| Color | White |
| Size | 100 mm x 150 mm |
| Usage/Application | Labels For Tyres, HDPE drums, Personal Care products etc |
| Shape | Round |
| Thickness | 1 mm |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10000 Piece
₹ 0.60 / PIECE Get Latest Price
| Material | BOPP |
| Usage/Application | Packaging |
| Color | Green |
| Packaging Type | Roll |
| Paper Type | Chromo , Bopp |
| Product Type | Barcode Label |
| Is It Customized | Customized |
| Brand | Imaging Care |
Minimum order quantity: 500000 PIECE
₹ 1.5 / Piece Get Latest Price
| Size | 15x30mm |
| Color | White |
| Is It Customized | Customized |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
Siddharth Parekh (CEO)
Imaging Care
Ground Floor, Krishna House Plot No.46 Survey No 66, Krishna House, Village Valiv Fatta Vasai East, Vasai East, Vasai Virar
Vasai - 401208, Palghar, Maharashtra, India