We are a leading Manufacturer of nk-21 wax resin ribbon roll, r100 colour wax resin ribbon and tto wax resin ribbon from Vasai, India.
₹ 495 / Roll Get Latest Price
| Material | Thermal |
| Color | Black |
| Usage/Application | Barcode Printing |
| Packaging Type | Roll |
| Width | 110 mm |
| Length | 300 m |
| Melting Point Of Printing Ink | 72 Degree C |
| Storage Temperature | 35 Deg C |
| Ink Side | Outside |
| Suitable For | Printing with long print life |
| Features | Temperature Resistant, Scratch Resistant |
Minimum order quantity: 8 Roll
₹ 430 / Roll Get Latest Price
| Material | Resin |
| Color | Green |
| Usage/Application | Barcode Printing |
| Width | 55 mm |
| Length | 300 m |
| Ink Side | In And Out |
Minimum order quantity: 8 Roll
₹ 600 / Roll Get Latest Price
| Material | Resin |
| Brand | Imaging Care |
| Model Name/Number | TTO3 |
| Form | Roll |
| Usage/Application | Printing Industry |
| Ribbon Length | 150 m |
| Ribbon Width | 100 mm |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Roll
Siddharth Parekh (CEO)
Imaging Care
Ground Floor, Krishna House Plot No.46 Survey No 66, Krishna House, Village Valiv Fatta Vasai East, Vasai East, Vasai Virar
Vasai - 401208, Palghar, Maharashtra, India