Providing you the best range of wax 100 blue 55 mm x 300 m ribbon, kx 100 ttr wax ribbon and nk15 plus wax resin ribbon with effective & timely delivery.
₹ 248 / Roll Get Latest Price
| Material | Wax |
| Color | Blue |
| Usage/Application | Barcode Printing |
| Packaging Type | Roll |
| Width | 55 mm |
| Length | 300 m |
| Ink Side | Outside |
Minimum order quantity: 8 Roll
₹ 198 / Roll Get Latest Price
| Material | Wax |
| Packaging Type | Roll |
| Color | Black |
| Surface Finishing | Smooth |
| Usage/Application | For printing On Paper Chrome Labels |
| Surface And Finish | Inkcoated PET Film |
| Ink Side | Inside & Outside both |
| Core | 1'' & 1/2'' |
| Film Thickness | 8.5 micron +/- 5% |
Minimum order quantity: 1000 Roll
₹ 300 / Roll Get Latest Price
| Size | 120mm x 300m |
| Packaging Type | Roll |
| Color | Black |
| Usage/Application | Printing |
| Material | Wax Resin |
| Country of Origin | Made in India |
| Thickness | 70 Micron |
| Model Number | NK15 Plus |
Minimum order quantity: 50 Roll
Siddharth Parekh (CEO)
Imaging Care
Ground Floor, Krishna House Plot No.46 Survey No 66, Krishna House, Village Valiv Fatta Vasai East, Vasai East, Vasai Virar
Vasai - 401208, Palghar, Maharashtra, India